Neznámý útočník se snaží proniknout do databáze Jaderné elektrárny Temelín. Vy máte hodinu na to, abyste odvrátili útok a potažmo atomovou katastrofu. Všechno probíhá jako v reálu, s jediným rozdílem − skutečná katastrofa nastat nemůže. Celý boj se odehrává v kybernetickém polygonu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Tedy v jakési zkušební síti, která se chová stejně jako opravdová, ale viry a škodlivé softwary nemohou nic poškodit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V kybernetickém polygonu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně se odehrává útok na jadernou elektrárnu Temelín.
  • Pracovníci Masarykovy univerzity navrhli polygon ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem, který ho také skoro nejvíce využívá.
  • "Je to unikátní věc. Jeden další podobný mají v Evropě v Estonsku, pak jsou možná další, ale utajené," říká Jan Vykopal z Ústavu výpočetní techniky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.